مزایا، خواص و ویژگی های کفپوش اپوکسی

 • 0

مزایا، خواص و ویژگی های کفپوش اپوکسی

زمان شروع دوره های سه روزه:

چهارشنبه 10 و پنجشنبه 11 و جمعه 12 مرداد ماه 1397

 

 

 

محل برگزاری:

دانشکده معماری دانشگاه فردوسی مشهد 

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوشهای اپوکسی از اختلاط رزین اپوکسی و‌هاردنربدست می‌آید . کفپوشی است یکپارچه و پلیمری با مقاومت بسیار بالا در برابرحلال های شیمیایی و سایش و غیر قابل نفوذ در برابر مایعات  است که بصورت کاملا یک دست بر روی سطوح مختلف مثل سطوح بتنی  با ضخامت های مختلف تا ۴میلیمتر قابل اجرا می باشد وساختار پلیمری روکش حاصله بدلیل عدم استعمال حلال پس از کیورینگ ثابت مانده و هیچ گونه کاهش حجم یا قطر در آن دیده نمی‌شود. یکپارچگی و مقاومت بالای مکانیکی وشیمیائی باعث کاربرد وسیع این روکش در صنایع مختلف شده است.اجزای اصلی این کفپوشها معمولا از رزین اپوکسی بر پایه هاردنر سیکلو آلیفاتیک پلی آمین تغییر یافته و با ساختار آروماتیک و بر پایه بیس فنل A می باشد.

hospital-corridor

کفپوش اپوکسی روکش یکپارچه از رزین اپوکسی با ضخامت متفاوت از ۰/۳ الی ۵ میلی‌متر و بیشتر  با فام  دلخواه و سطحی براق که از دلایل کاربرد آن مقاومت بالا دربرابر حلال‌ها، اسیدها، بازها و نمک‌ها، عدم جرم پذیری،  ضد باکتری، طول عمر بالا، سرعت بالای اجرای عملیات، تنوع رنگ و طرح، عایق، نظافت آسان، مقاومت مکانیکی و عدم ترک خوردگی می‌باشد ،کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال تضمین کیفیت زندگی وسلامتی را فراهم می آورد ودر هرزمینه راحتی وآسایش را به ارمغان می آورد  .

مزایای کفپوش اپوکسی:

1- افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی

2- مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می کند.

3- سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می نماید.

4- به صورت یکپارچه وبدون درزبوده و در رنگ های متنوع اجرا می گردد.

5- با ضخامت ۴ میلیمتر، مقاومت فشاری بتن را تا ۱۱۰۰ kg/cm2 افزایش می دهد.

6- شستشوی آسان، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش می باشد.

7- امکان دکوراتیو بودن کف وایجاد طرحهای متنوع وزیبا

8- مقاوم در برابر خوردگی، فرسایش و نفوذ روغن، چربی ها

9- مقاومت مکانیکی بالا

10- سخت شدن سریع

11- مقاوم در برابر دمایی

12- چسبنده گی خوب به سطوح

13- کاهش بار مرده ساختمان

14- حفظ زیبایی بعد از سالها اجرا

15- تنوع رنگ نامحدود

Subang-Factory-Epoxy-Coating-7

خواص انواع پوشش اپوکسی:

روکش ها درکفپوش های اپوکسی به چهار دسته تقسیم بندی می شود.

 • روکش ضد اسید (Anti Acid) این کفپوش دارای مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل خورنده شیمیایی می باشد.
 • روکش ضد الکتریسیته (Anti Static) کفپوش آنتی استاتیک که اصطلاحاً ضد جرقه نامیده می شود (مورد مصرف آن در انبارهای مهمات، سالن های مخابرات، اطاق های کامپیوترو اطاق عمل بیمارستان ها می باشد.)
 • روکش ضد سایش (Anti scratch)
 • روکش ضد لغزش (Non Slip)

photo_2017-01-15_10-16-13

ویژگیهای مکانیکی کفپوش اپوکسی صنعتی

 • مقاومت سایشی بالا
 • مقاومت مکانیکی بالا
 • سخت شدن سریع
 • چسبندگی خوب به سطوح
 • کفپوش اپوکسی، سبک و کم حجم بوده
 • کفپوش اپوکسی، سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید.
 • سهولت در شستشو
 • حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن

WhatsApp-Image-20160711-1

ویژگیهای شیمیایی کفپوش اپوکسی صنعتی

 • افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش
 • مقاومت شیمیایی بالا در برابر انواع حلال‌ها و اسید‌ها
 • تمیز شوندگی بالا
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • مقاوم در برابر تغییرات دمایی
 • چسبندگی خوب به سطوح کفپوش اپوکسی، سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید.

photo_2016-12-18_20-25-16

کفپوش اپوکسی وتاثیر آن به خواص بتن

1- کفپوش اپوکسی با ضخامت ۴ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتن را تا ۱۱۰۰ که معادل با kg/cm2 است را در بر دارد.

کفپوش اپوکسی مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می‌کند.

2- کفپوش اپوکسی گردگیر به ضخامت1000 میکرون، این نوع کفپوش یک لایه نازک جهت جلوگیری از گرد و غباروعدم فرشایش سطح بتن بکار می رود.

3- کفپوش اپوکسی یکپارچه به ضخامت ۳ میلیمتر به صورت صاف که اکثر سالن های صنعتی (خودرو سازی، داروسازی، صنایع غذایی، صنایع بهداشتی، چاپخانه ای و … کاربرد دارد .)را با این ضخامت کار می کنند که دارای مقاومت بالای سایشی و مقاوم در برابر خوردگی، فرسایش ومقاوم دربرابر نفوذ روغن، چربی و آب به جسم بتن و شستشوی آسان دیکرمزایای آن است

4- کفپوش اپوکسی به ضخامت ۳ میلیمتر به صورت (اصطلاحاً پوست پرتقالی) که همان زیرسازی ردیف 3 را دارد ولی سطح آن صاف نیست اماعلاوه بر داشتن خصوصیات روکش صاف از لغزش افراد و ماشین آلات در محیط های خیس و چرب جلوگیری می نماید و مقاومت بتن راافزایش می دهد.

5- کفپوش اپوکسی نیمه زبر و زبر، کفپوش فوق در ضخامت های بالاتر از ۴ میلیمتر اجرا می گردد. روکش فوق دارای مقاومت مکانیکی بالایی می باشد ومقاومت بتن و عدم خش پذیری از دیگر خصوصیات آن می باشد.

6- بتون اپوکسی که به ضخامت تقریبی ۲۰ میلیمتر اجرا می گردد و در برابر ضربه های شدید کاملاً مقاوم است و درمکان های شیب دارو مقاوم در برابر بارهای افقی وعمودی استفاده می شود .

کاربرد کفپوش اپوکسی

کلیه سطوح صنعتی و تولیدی برای صنایع شیمیایی، دارویی، بیمارستانی، بیمارستان حیوانات ،اتاق تمیز، نفتی، لبنیاتی، بسته بندی، نظامی، دامداری و کشتارگاه‌های صنعتی، الکترونیک و مخابراتی، نساجی، انبار و سردخانه، پارکینگ، رستوران‌ها، مراکز آموزشی و آزمایشگاهی، سالن‌های ورزشی و لوله های نفتی ،مخازن پالایشگاهی،اسکله ها،سطوحی قوطه ور درآب،کفپوش اپوکسی را به رنگی مانند، آبی، نارنجی، سبز، قرمز، زرد، خاکستری، مشکی، بژ ورنگهای مانند اینها می توانید رنگ آمیزی کنید یکی دیگراز مزایای کفپوش اپوکسی به دیگر کفپوشها مانند سنگ، موزائیک، سرامیک نیست کفپوش اپوکسی هرزمانی که ازرنگ آن خسته شدید می توانید باهزینه کم به رنگ دلخواه تان  رنگ آمیزی کنید.

نمونه پروژه های اجرا شده شرکت افلاک پوشش اریا در کاربری های مختلف نیز در سایت در صفحه اصلی قرار گرفته است.

کفپوش اپوکسی گرانیت

بر پایه رزین (چسب) اپوکسی دو جزیی که با ضخامت ۱الی ۳ میلی‌متر و بیشتر با انواع طرح‌های گرانیتی به صورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست. مقاومت در برابر سایش، خش و ضد لغزندگی به همراه سطحی یکپارچه و شیشه ای و ضد باکتری باعث شده تا کف پوشی زیبا و منحصربه‌فرد ایجاد گردد که آب بند نیز می‌باشد.این کفپوش با تنوع رنگ به دلخواه مشتریان ساخته شده که پس از خشک شدن کاملاً بهداشتی می‌باشد و متشکل از چند لایه بدین شرح می‌باشد: یک لایه پرایمر و سپس یک لایه با رنگ دلخواه اجراشده که به همراه پرک پلیمری اعمال می‌گردد. پس از همتراز کردن سطح و خشک شدن آن، یک لایه رزین شفاف و ضد سایش اعمال می‌شود که در پایان سطحی بسیار زیبا ارایه می‌دهد و می‌توان رنگ‌هایی اجرا کرد که در طبیعت موجود نمی‌باشند. جایگزینی بسیار مناسب برای کف‌پوش‌های PVC و پارکت، سنگ، گرانیت و سرامیک است با وزن و ضخامتی پایین در مقایسه با مصالح دیگر ضخامت کمتر دارد.

photo_2016-11-28_13-12-25

کفپوش گرانیت مایع و یکپارچه – ضد خش و ضد آب

کفپوشی از جنس رزین اپوکسی که بصورت یکپارچه بروی سطوح مختلفی همچون: سیمان ، بتون ، سنگ ، سرامیک ، کاشی ، پارکت و … همچون رنگ قابل اجراست و از مزایای آن یکدست بودن ، براقیت ، قابلیت ضدآب و شستشوی کامل و حتی غوطه وری کامل درآب ، تنوع در طرح و رنگ بدون محدودیت ، اجرای سریع و آسان و بهداشتی.

epoxy-before-and-after

کاربرد کفپوش گرانیتی

کف‌سازی دکوراتیو سطوح مختلف مسکونی، تجاری و خرید، مراکز بهداشتی ، اماکن توریستی و هتل‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز آزمایشگاهی، غذایی و لبنیاتی، پارکینگ‌ها، استخرها، سالن‌های پذیرایی،آمفی‌تئاتر تئاتر، سینما،سالن‌های نرمش،رختکن‌ها و بسیاری مکان‌های دیگر قابل اجراست.

photo_2017-01-15_10-16-13

کفپوش اپوکسی وپلی یورتان

photo_2016-12-18_20-24-36

کفپوش اپوکسی وپلی یورتان  ضمن اینکه یک کفپوش محافظ سطوح فلزی ،بتنی وجهات دیکرآنتی باکتریال،آنتی استاتیک ،آنتی یووی ،ضد سایش ،مقاوم دربرابر بارهای مکانیکی وزیبا ودکوراتیو نیز می باشد . کفپوش اپوکسی وپلی یورتان  هم درمحیط های بهداشتی وصنعتی با توجه به قابلیتی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد .این نوع پوشش سطوح را از تهدیدات خارجی از سایش،بارهای مکانیکی ،نفوذآب ،مواد شیمیایی ومواد نفتی محافظت می کند.کفپوش اپوکسی یک سیستم دوجزیی ویکپارچه وبدون درز اجرا  می شود وصورت مات ،براق ونیمه مات قابل اجراست .وبا گذشت 7روز پس از اجرا قابل استفاده است .کفپوش پلی یورتان راپس از اجرای لایه های زیرین از اپوکسی به هرضخامتی که می خواهید اجرا می کنید ولایه نهایی را به ضخامتی 2میلی مترپلی یورتان الاستیکی استفاده می کنید. این ماده اولین با درسال 1939درکشور آلمان اختراع شده است ،به همین خاطر این کشور در صنعت اپوکسی پیشرو می باشد.

doctor-obra-telefono-011-5252-0871-wzt-721705-mla25055304305_092016-f

واحد                                داده                             اطلاعات اولیه

تعداد                                1500                          تعداد میلگرد

میلی متر                               20                          قطر میلگرد

سانتی متر                             15                           عمق حفره

کیلوگرم                               124                           میزان چسب موردنیاز

رنگ آمیزی صنعتی

http://regex.info/blog/2008-10-03/953

شرکت افلاک پوشش آریا با اکیپ های تخصصی دراجرای رنگ اپوکسی ،رنگ آمیزی صنعتی ،سطوح خارجی مخازن، سازه های فلزی تجهيزات پالايشگاهی، پتروشيمی ،مخازن آب آشاميدنی ،سطوح فلزی سازه های دريايی غير مغروق، خطوط لوله، تجهيزات نفت، گاز، پتروشيمی ، سطوح فلزی سازه های دريايی، نفت، گاز، پتروشيمی در محيطهای سخت و خورنده ،سازه های صنعتی- سطوح بتونی، پوشش تجهيزات مدفون در خاک، تانکرهای آب، مخازن آب شور، خطوط لوله ، حفاظت از کف مخازن ، سازه های فولادی در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهها با مشاوره و اجرای انواع رنگهای اپوکسی یا پلی ارتان ،  رنگ های آنتی باکتریال ، رنگ محیط های آبی ،رنگ استخر و آماده عقد قرار داد با ادارات ،سازمانها، مراکز تجاری ، اداری و… می باشد. این شرکت با اکیپ های تخصصی دراجرای انواع کفپوش اپوکسی وپلی یورتان جهت سطوح بتنی وسیمانی کف کارخانجات،فروشگاهها،صنایع غذایی،سالن های ورزشی،بیمارستانها و…با مشاوره درخدمت شماست.


Leave a Reply